Delta Electronics/Cyntec TLM126012F-700
Part No.:
TLM126012F-700
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.TLM126012F-700.pdf
Description:
INDUCTOR SMD 70NH TLVR
Inductance:
70 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
160A
DC Resistance (DCR):
340mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.476" (12.10mm)
1. How to order TLM126012F-700 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the TLM126012F-700 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLM126012F-700?
Image TLM126012F-121 TLM126012F-101 TLM126012F-700 TLM126012F-151
Part Number TLM126012F-121 TLM126012F-101 TLM126012F-700 TLM126012F-151
Material - Core - - - -
Inductance 120 nH 100 nH 70 nH 150 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 75 A 75 A 75 A 75 A
Current - Saturation (Isat) 106A 130A 160A 83A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 340mOhm 340mOhm 340mOhm 340mOhm
Ratings - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Size / Dimension 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm) 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm) 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm) 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm) 0.476" (12.10mm) 0.476" (12.10mm) 0.476" (12.10mm)