Delta Electronics/Cyntec TLM126012F-101
Part No.:
TLM126012F-101
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.TLM126012F-101.pdf
Description:
INDUCTOR SMD 100NH TLVR
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
TLM
Package/Case:
Nonstandard, 4 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
130A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
340mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.476" (12.10mm)
1. How to order TLM126012F-101 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the TLM126012F-101 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLM126012F-101?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLM126012F-121 TLM126012F-101 TLM126012F-700 TLM126012F-151
Part Number TLM126012F-121 TLM126012F-101 TLM126012F-700 TLM126012F-151
Series TLM TLM TLM TLM
Package/Case Nonstandard, 4 Lead Nonstandard, 4 Lead Nonstandard, 4 Lead Nonstandard, 4 Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type - - - -
Material - Core - - - -
Inductance 120 nH 100 nH 70 nH 150 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 75 A 75 A 75 A 75 A
Current - Saturation (Isat) 106A 130A 160A 83A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 340mOhm 340mOhm 340mOhm 340mOhm
Q @ Freq - - - -
Ratings - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm) 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm) 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm) 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm) 0.476" (12.10mm) 0.476" (12.10mm) 0.476" (12.10mm)