Delta Electronics/Cyntec TLM107515F-171
Part No.:
TLM107515F-171
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.TLM107515F-171.pdf
Description:
INDUCTOR SMD 170NH TLVR
Inductance:
170 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
33 A
Current - Saturation (Isat):
63A
DC Resistance (DCR):
0.15mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.295" W (10.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)
1. How to order TLM107515F-171 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the TLM107515F-171 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLM107515F-171?
Image TLM107515F-101 TLM107515F-900 TLM107515F-121 TLM107515F-171 TLM107515F-151
Part Number TLM107515F-101 TLM107515F-900 TLM107515F-121 TLM107515F-171 TLM107515F-151
Material - Core - - - - -
Inductance 100 nH 90 nH 120 nH 170 nH 150 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 73 A 33 A 33 A 33 A 33 A
Current - Saturation (Isat) 116A 123A 94A 63A 73A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.5mOhm 0.15mOhm 0.15mOhm 0.15mOhm 0.15mOhm
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Size / Dimension 0.394" L x 0.295" W (10.00mm x 7.50mm) 0.394" L x 0.295" W (10.00mm x 7.50mm) 0.394" L x 0.295" W (10.00mm x 7.50mm) 0.394" L x 0.295" W (10.00mm x 7.50mm) 0.394" L x 0.295" W (10.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm)