Bourns Inc. SRP1060VR-R10M
Part No.:
SRP1060VR-R10M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SRP1060VR-R10M.pdf
Description:
IND 0.10UH 90A SLD SMD
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
90 A
Current - Saturation (Isat):
93A
DC Resistance (DCR):
210mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.500" L x 0.228" W (12.70mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):
0.453" (11.50mm)
1. How to order SRP1060VR-R10M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SRP1060VR-R10M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRP1060VR-R10M?
Image SRP1060VR-R15M SRP1060VR-90NM SRP1060VR-R10M SRP1060VR-R12M
Part Number SRP1060VR-R15M SRP1060VR-90NM SRP1060VR-R10M SRP1060VR-R12M
Material - Core Metal Metal Metal Metal
Inductance 150 nH 90 nH 100 nH 120 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 90 A 90 A 90 A 90 A
Current - Saturation (Isat) 87A 95A 93A 91A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 210mOhm 210mOhm 210mOhm 210mOhm
Ratings - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Size / Dimension 0.500" L x 0.228" W (12.70mm x 5.80mm) 0.500" L x 0.228" W (12.70mm x 5.80mm) 0.500" L x 0.228" W (12.70mm x 5.80mm) 0.500" L x 0.228" W (12.70mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm) 0.453" (11.50mm) 0.453" (11.50mm) 0.453" (11.50mm)