Pulse Electronics PM2204.452NLT
Part No.:
PM2204.452NLT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PM2204.452NLT.pdf
Description:
FIXED IND 4.5UH 7A 25.3MOHM SMD
Inductance:
4.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
25.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.268" L x 0.252" W (6.80mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
1. How to order PM2204.452NLT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PM2204.452NLT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM2204.452NLT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM2204.452NLT.
Image PM2204.122NLT PM2204.332NLT PM2204.452NLT PM2204.331NLT PM2204.222NLT
Part Number PM2204.122NLT PM2204.332NLT PM2204.452NLT PM2204.331NLT PM2204.222NLT
Material - Core - - - - -
Inductance 1.2 µH 3.3 µH 4.5 µH 330 nH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 16 A 8 A 7 A 25 A 10 A
Current - Saturation (Isat) 22A 12.2A 10A 32A 11A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 7.4mOhm Max 20.8mOhm Max 25.3mOhm Max 2.5mOhm Max 12.2mOhm Max
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Size / Dimension 0.268" L x 0.252" W (6.80mm x 6.40mm) 0.268" L x 0.252" W (6.80mm x 6.40mm) 0.268" L x 0.252" W (6.80mm x 6.40mm) 0.268" L x 0.252" W (6.80mm x 6.40mm) 0.268" L x 0.252" W (6.80mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) 0.122" (3.10mm) 0.122" (3.10mm) 0.122" (3.10mm) 0.122" (3.10mm)