TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. PAS1225V-722J
Part No.:
PAS1225V-722J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PAS1225V-722J.pdf
Description:
IND 7200UH 40OHM 50MA
Inductance:
7.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
50 mA
DC Resistance (DCR):
40Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 125kHz
Frequency - Self Resonant:
300kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
125 kHz
Size / Dimension:
0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
1. How to order PAS1225V-722J on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PAS1225V-722J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PAS1225V-722J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PAS1225V-722J.
Image PAS1225V-201K PAS1225V-101K PAS1225V-492J PAS1225V-722J
Part Number PAS1225V-201K PAS1225V-101K PAS1225V-492J PAS1225V-722J
Material - Core - - - -
Inductance 200 µH 100 µH 4.9 µH 7.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA 300 mA 50 mA 50 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 6Ohm Max 3Ohm Max 50Ohm Max 40Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 125kHz 20 @ 125kHz 20 @ 125kHz 40 @ 125kHz
Frequency - Self Resonant 2MHz 20MHz 340kHz 300kHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 125 kHz 125 kHz 125 kHz 125 kHz
Size / Dimension 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm) 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm) 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm) 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) 0.110" (2.80mm) 0.110" (2.80mm) 0.110" (2.80mm)