TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. PAS1225V-101K
Part No.:
PAS1225V-101K
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PAS1225V-101K.pdf
Description:
IND 100UH 3OHM 300MA
Manufacturer:
Series:
PAS1225V
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 125kHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
125 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
1. How to order PAS1225V-101K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PAS1225V-101K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PAS1225V-101K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PAS1225V-101K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PAS1225V-201K PAS1225V-101K PAS1225V-492J PAS1225V-722J
Part Number PAS1225V-201K PAS1225V-101K PAS1225V-492J PAS1225V-722J
Series PAS1225V PAS1225V PAS1225V PAS1225V
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging
Product Status Active Active Active Active
Type - - - -
Material - Core - - - -
Inductance 200 µH 100 µH 4.9 µH 7.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA 300 mA 50 mA 50 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 6Ohm Max 3Ohm Max 50Ohm Max 40Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 125kHz 20 @ 125kHz 20 @ 125kHz 40 @ 125kHz
Frequency - Self Resonant 2MHz 20MHz 340kHz 300kHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 125 kHz 125 kHz 125 kHz 125 kHz
Features - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm) 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm) 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm) 0.457" L x 0.150" W (11.60mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) 0.110" (2.80mm) 0.110" (2.80mm) 0.110" (2.80mm)