Sumida America Components Inc. CEP123NP-8R0MC
Part No.:
CEP123NP-8R0MC
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CEP123NP-8R0MC.pdf
Description:
FIXED IND 8UH 4A 23 MOHM SMD
Inductance:
8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
DC Resistance (DCR):
23mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)
1. How to order CEP123NP-8R0MC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CEP123NP-8R0MC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CEP123NP-8R0MC?
Image CEP123NP-1R2MC CEP123NP-2R0MC CEP123NP-3R2MC CEP123NP-4R6MC CEP123NP-8R0MC
Part Number CEP123NP-1R2MC CEP123NP-2R0MC CEP123NP-3R2MC CEP123NP-4R6MC CEP123NP-8R0MC
Inductance 1.2 µH 2 µH 3.2 µH 4.6 µH 8 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 10 A 8 A 5.8 A 5.2 A 4 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 5.83mOhm Max 7.4mOhm Max 14.2mOhm Max 17.1mOhm Max 23mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)