Sumida America Components Inc. CDEP85NP-1R4MC-88
Part No.:
CDEP85NP-1R4MC-88
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CDEP85NP-1R4MC-88.pdf
Description:
FIXED IND 1.4UH 13.5A 4.8MOHM SM
Inductance:
1.4 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13.5 A
Current - Saturation (Isat):
8.8A
DC Resistance (DCR):
4.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
1. How to order CDEP85NP-1R4MC-88 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CDEP85NP-1R4MC-88 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDEP85NP-1R4MC-88?
Image CDEP85NP-100MC-125 CDEP85NP-1R2MC-50 CDEP85NP-1R4MC-88 CDEP85NP-1R8MC-50 CDEP85NP-2R0MC-125
Inductance 10 µH 1.2 µH 1.4 µH 1.8 µH 2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A 10.8 A 13.5 A 9.7 A 13.5 A
Current - Saturation (Isat) 2.6A 12.8A 8.8A 10.8A 5.3A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 15.1mOhm Max 7mOhm Max 4.8mOhm Max 8.1mOhm Max 4.8mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm) 0.217" (5.50mm) 0.217" (5.50mm) 0.217" (5.50mm) 0.217" (5.50mm)