Sumida America Components Inc. CDEP85NP-100MC-125
Part No.:
CDEP85NP-100MC-125
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CDEP85NP-100MC-125.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 6.5A 15.1MOHM SMD
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDEP85
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
2.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
15.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
1. How to order CDEP85NP-100MC-125 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CDEP85NP-100MC-125 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDEP85NP-100MC-125?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDEP85NP-100MC-125 CDEP85NP-1R2MC-50 CDEP85NP-1R4MC-88 CDEP85NP-1R8MC-50 CDEP85NP-2R0MC-125
Series CDEP85 CDEP85 CDEP85 CDEP85 CDEP85
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 1.2 µH 1.4 µH 1.8 µH 2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A 10.8 A 13.5 A 9.7 A 13.5 A
Current - Saturation (Isat) 2.6A 12.8A 8.8A 10.8A 5.3A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 15.1mOhm Max 7mOhm Max 4.8mOhm Max 8.1mOhm Max 4.8mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm) 0.217" (5.50mm) 0.217" (5.50mm) 0.217" (5.50mm) 0.217" (5.50mm)