Sumida America Components Inc. CDEP85NP-1R1MC-125
Part No.:
CDEP85NP-1R1MC-125
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CDEP85NP-1R1MC-125.pdf
Description:
FIXED IND 1.1UH 17A 3.4 MOHM SMD
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDEP85
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
17 A
Current - Saturation (Isat):
7.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
3.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)