TE Connectivity Passive Product SC30102KT
Part No.:
SC30102KT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SC30102KT.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 49MA 72 OHM TH
Manufacturer:
Series:
SC30, Sigma Inductors
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
49 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
72Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
3.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order SC30102KT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SC30102KT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC30102KT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC30102KT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SC30102KT pin diagram, SC30102KT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC30102KT
Part Number SC30102KT
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series SC30, Sigma Inductors
Package/Case Axial
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 1 mH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 49 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 72Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 3.4MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)