TE Connectivity Passive Product SC15820KT
Part No.:
SC15820KT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SC15820KT.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 200MA 3.9 OHM TH
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.9Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10.3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order SC15820KT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SC15820KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC15820KT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC15820KT.
7.How to contact us to get technical supports, such as SC15820KT pin diagram, SC15820KT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC15820KT
Part Number SC15820KT
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core -
Inductance 82 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.9Ohm Max
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 10.3MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)