TE Connectivity Passive Product SC154R7KT
Part No.:
SC154R7KT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SC154R7KT.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 300MA 2.6 OHM TH
Series:
SC15, Sigma Inductors
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.6Ohm Max
Q @ Freq:
33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order SC154R7KT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SC154R7KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC154R7KT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC154R7KT.
7.How to contact us to get technical supports, such as SC154R7KT pin diagram, SC154R7KT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC154R7KT
Part Number SC154R7KT
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series SC15, Sigma Inductors
Material - Core -
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Q @ Freq 33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 90MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)