TE Connectivity Passive Product SC15470KT
Part No.:
SC15470KT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SC15470KT.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 235MA 2.75 OHM TH
Series:
SC15, Sigma Inductors
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
235 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.75Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order SC15470KT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SC15470KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC15470KT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC15470KT.
7.How to contact us to get technical supports, such as SC15470KT pin diagram, SC15470KT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC15470KT
Part Number SC15470KT
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series SC15, Sigma Inductors
Material - Core -
Inductance 47 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 235 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.75Ohm Max
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 13MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)