TE Connectivity Passive Product SC15390KT
Part No.:
SC15390KT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SC15390KT.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 244MA 2.6 OHM TH
Manufacturer:
Series:
SC15, Sigma Inductors
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
244 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.6Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
14.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order SC15390KT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SC15390KT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC15390KT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC15390KT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SC15390KT pin diagram, SC15390KT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC15390KT
Part Number SC15390KT
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series SC15, Sigma Inductors
Package/Case Axial
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 39 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 244 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 14.5MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)