TE Connectivity Passive Product SC10681KT
Part No.:
SC10681KT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SC10681KT.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 84MA 33 OHM TH
Manufacturer:
Series:
SC10, Sigma Inductors
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
84 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
33Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
2.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order SC10681KT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SC10681KT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC10681KT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC10681KT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SC10681KT pin diagram, SC10681KT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC10681KT
Part Number SC10681KT
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series SC10, Sigma Inductors
Package/Case Axial
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 680 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 84 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 33Ohm Max
Q @ Freq 45 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 2.5MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)