Pulse Electronics PG0085.473NL
Part No.:
PG0085.473NL
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PG0085.473NL.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 280MA 780MOHM SMD
Packaging:
Tray
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
280 mA
Current - Saturation (Isat):
280mA
DC Resistance (DCR):
780mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)