Delevan PD75R-823K
Part No.:
PD75R-823K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PD75R-823K.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 780MA 370MOHM SMD
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
780 mA
Current - Saturation (Isat):
780mA
DC Resistance (DCR):
370mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.303" L x 0.272" W (7.70mm x 6.91mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)