Delevan PD105R-473K
Part No.:
PD105R-473K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PD105R-473K.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.28A 170MOHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.28 A
Current - Saturation (Isat):
1.28A
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)