Delevan PD105R-154K
Part No.:
PD105R-154K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PD105R-154K.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 800MA 470MOHM SM
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
470mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)
1. How to order PD105R-154K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PD105R-154K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PD105R-154K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PD105R-154K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PD105R-104K PD105R-123K PD105R-124K PD105R-153K PD105R-154K
Part Number PD105R-104K PD105R-123K PD105R-124K PD105R-153K PD105R-154K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series PD105R PD105R PD105R PD105R PD105R
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 µH 12 µH 120 µH 15 µH 150 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 970 mA 2.45 A 880 mA 2.3 A 800 mA
Current - Saturation (Isat) 970mA 2.45A 880mA 2.3A 800mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max 70mOhm Max 420mOhm Max 80mOhm Max 470mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm) 0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm) 0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm) 0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm) 0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm)
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm) 0.213" (5.40mm) 0.213" (5.40mm) 0.213" (5.40mm) 0.213" (5.40mm)