KEMET MPX1D1250LR47
Part No.:
MPX1D1250LR47
Manufacturer:
KEMET
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MPX1D1250LR47.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 34.8A 1.8MOHM SM
Manufacturer:
KEMET
Series:
METCOM MPX
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
34.8 A
Current - Saturation (Isat):
55A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
54MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
1. How to order MPX1D1250LR47 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MPX1D1250LR47 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPX1D1250LR47?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPX1D1250LR47.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPX1D1250LR47
Part Number MPX1D1250LR47
Manufacturer KEMET
Series METCOM MPX
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Metal Composite
Inductance 470 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 34.8 A
Current - Saturation (Isat) 55A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.8mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 54MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)