Gowanda Electronics MLRF3013-100K
Part No.:
MLRF3013-100K
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLRF3013-100K.pdf
Description:
MIL QUAL UNSHIELDED INDUCTOR
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
MLRF3013
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.38 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
680MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.93mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
1. How to order MLRF3013-100K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLRF3013-100K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLRF3013-100K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLRF3013-100K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLRF3013-100K MLRF3013-120K MLRF3013-220K MLRF3013-820K MLRF3013-470K
Part Number MLRF3013-100K MLRF3013-120K MLRF3013-220K MLRF3013-820K MLRF3013-470K
Series MLRF3013 MLRF3013 MLRF3013 MLRF3013 MLRF3013
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 100 nH 120 nH 220 nH 820 nH 470 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 1.38 A 1.3 A 1.04 A 420 mA 660 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max 90mOhm Max 140mOhm Max 850mOhm Max 350mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 33 @ 25MHz 28 @ 25MHz 30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 680MHz 640MHz 510MHz 250MHz 330MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.93mm) 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.93mm) 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.93mm) 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.93mm) 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.93mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)