KYOCERA AVX LMLP13B3M5R6DTAS
Part No.:
LMLP13B3M5R6DTAS
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMLP13B3M5R6DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 12A 12.8MOHM SMD
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
26.5A
DC Resistance (DCR):
12.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
1. How to order LMLP13B3M5R6DTAS on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LMLP13B3M5R6DTAS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMLP13B3M5R6DTAS?
Image LMLP13B3M5R6DTAS
Part Number LMLP13B3M5R6DTAS
Material - Core Iron Powder
Inductance 5.6 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 12 A
Current - Saturation (Isat) 26.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 12.8mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)