KYOCERA AVX LMLP13B3M4R7DTAS
Part No.:
LMLP13B3M4R7DTAS
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMLP13B3M4R7DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 13.5A 11.2 MOHM
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13.5 A
Current - Saturation (Isat):
30A
DC Resistance (DCR):
11.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
1. How to order LMLP13B3M4R7DTAS on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LMLP13B3M4R7DTAS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMLP13B3M4R7DTAS?
Image LMLP13B3M4R7DTAS
Part Number LMLP13B3M4R7DTAS
Material - Core Iron Powder
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 13.5 A
Current - Saturation (Isat) 30A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 11.2mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)