KYOCERA AVX LMLP13B3M1R0DTAS
Part No.:
LMLP13B3M1R0DTAS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMLP13B3M1R0DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 32A 2 MOHM SMD
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LMLP
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
32 A
Current - Saturation (Isat):
49A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
1. How to order LMLP13B3M1R0DTAS on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LMLP13B3M1R0DTAS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMLP13B3M1R0DTAS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LMLP13B3M1R0DTAS
Part Number LMLP13B3M1R0DTAS
Manufacturer KYOCERA AVX
Series LMLP
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Iron Powder
Inductance 1 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 32 A
Current - Saturation (Isat) 49A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)