STMicroelectronics LDK220M35R
Part No.:
LDK220M35R
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
LINEAR IC'S
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
90 µA
Current - Supply (Max):
100 µA
PSRR:
55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features:
Current Limit, Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-5
1. How to order LDK220M35R on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LDK220M35R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LDK220M35R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDK220M35R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as LDK220M35R pin diagram, LDK220M35R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LDK220M35R
Part Number LDK220M35R
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case SC-74A, SOT-753
Packaging Bulk
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
Current - Supply (Max) 100 µA
PSRR 55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features Current Limit, Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)