XP Power JWK1024D12
Part No.:
JWK1024D12
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JWK1024D12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Manufacturer:
XP Power
Series:
JWK10 (10W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
410mA, 410mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, SCP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
86%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active High
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order JWK1024D12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JWK1024D12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JWK1024D12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JWK1024D12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as JWK1024D12 pin diagram, JWK1024D12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JWK1024D12
Part Number JWK1024D12
Manufacturer XP Power
Series JWK10 (10W)
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Tube
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 410mA, 410mA
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 86%