Vishay Dale IHSM7832RG3R3L
Part No.:
IHSM7832RG3R3L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832RG3R3L.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 8.1A 17 MOHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
17mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832RG3R3L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832RG3R3L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG3R3L?
Image IHSM7832RG3R3L
Part Number IHSM7832RG3R3L
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 8.1 A
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)