Vishay Dale IHSM7832RG270L
Part No.:
IHSM7832RG270L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832RG270L.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 3.4A 74 MOHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
74mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832RG270L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832RG270L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG270L?
Image IHSM7832RG270L
Part Number IHSM7832RG270L
Material - Core Ferrite
Inductance 27 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 74mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)