Vishay Dale IHSM7832RG1R5L
Part No.:
IHSM7832RG1R5L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832RG1R5L.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 8.6A 12 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.4A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832RG1R5L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832RG1R5L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG1R5L?
Image IHSM7832RG1R5L
Part Number IHSM7832RG1R5L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 8.6 A
Current - Saturation (Isat) 4.4A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)