Vishay Dale IHSM7832RG150L
Part No.:
IHSM7832RG150L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832RG150L.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 4.5A 43 MOHM SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
43mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832RG150L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832RG150L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG150L?
Image IHSM7832RG150L
Part Number IHSM7832RG150L
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 43mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)