Vishay Dale IHSM7832RG100L
Part No.:
IHSM7832RG100L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832RG100L.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 5A 36 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
36mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832RG100L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832RG100L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG100L?
Image IHSM7832RG100L
Part Number IHSM7832RG100L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 5 A
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)