Vishay Dale IHSM5832RF5R6L
Part No.:
IHSM5832RF5R6L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF5R6L.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 7A 24 MOHM SMD
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
2.6A
DC Resistance (DCR):
24mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF5R6L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF5R6L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF5R6L?
Image IHSM5832RF5R6L
Part Number IHSM5832RF5R6L
Material - Core Ferrite
Inductance 5.6 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 7 A
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)