Vishay Dale IHSM5832RF472L
Part No.:
IHSM5832RF472L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF472L.pdf
Description:
FIXED IND 4.7MH 140MA 23.1OHM SM
Inductance:
4.7 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
140 mA
Current - Saturation (Isat):
100mA
DC Resistance (DCR):
23.1Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF472L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF472L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF472L?
Image IHSM5832RF472L
Part Number IHSM5832RF472L
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 140 mA
Current - Saturation (Isat) 100mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 23.1Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)