Vishay Dale IHSM5832RF470L
Part No.:
IHSM5832RF470L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF470L.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.77A 215MOHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.77 A
Current - Saturation (Isat):
930mA
DC Resistance (DCR):
215mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF470L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF470L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF470L?
Image IHSM5832RF470L
Part Number IHSM5832RF470L
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.77 A
Current - Saturation (Isat) 930mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 215mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)