Vishay Dale IHSM5832RF391L
Part No.:
IHSM5832RF391L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF391L.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 540MA 1.89OHM SM
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
540 mA
Current - Saturation (Isat):
340mA
DC Resistance (DCR):
1.89Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF391L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF391L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF391L?
Image IHSM5832RF391L
Part Number IHSM5832RF391L
Material - Core Ferrite
Inductance 390 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 540 mA
Current - Saturation (Isat) 340mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.89Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)