Vishay Dale IHSM5832RF1R2L
Part No.:
IHSM5832RF1R2L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF1R2L.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 8.8A 11 MOHM SMD
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.8 A
Current - Saturation (Isat):
5.6A
DC Resistance (DCR):
11mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF1R2L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF1R2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF1R2L?
Image IHSM5832RF1R2L
Part Number IHSM5832RF1R2L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.2 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 8.8 A
Current - Saturation (Isat) 5.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 11mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)