Vishay Dale IHSM5832RF1R0L
Part No.:
IHSM5832RF1R0L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF1R0L.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 9A 10 MOHM SMD
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
6.2A
DC Resistance (DCR):
10mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF1R0L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF1R0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF1R0L?
Image IHSM5832RF1R0L
Part Number IHSM5832RF1R0L
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 9 A
Current - Saturation (Isat) 6.2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)