Vishay Dale IHSM5832RF180L
Part No.:
IHSM5832RF180L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF180L.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 3.2A 83 MOHM SMD
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
83mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF180L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF180L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF180L?
Image IHSM5832RF180L
Part Number IHSM5832RF180L
Material - Core Ferrite
Inductance 18 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)