Vishay Dale IHSM5832RF152L
Part No.:
IHSM5832RF152L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF152L.pdf
Description:
FIXED IND 1.5MH 290MA 7.35OHM SM
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
290 mA
Current - Saturation (Isat):
170mA
DC Resistance (DCR):
7.35Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF152L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF152L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF152L?
Image IHSM5832RF152L
Part Number IHSM5832RF152L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 290 mA
Current - Saturation (Isat) 170mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 7.35Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)