Vishay Dale IHSM5832RF150L
Part No.:
IHSM5832RF150L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF150L.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 3.5A 78 MOHM SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
78mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF150L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF150L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF150L?
Image IHSM5832RF150L
Part Number IHSM5832RF150L
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)