Vishay Dale IHSM5832RF100L
Part No.:
IHSM5832RF100L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF100L.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.3A 53 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
DC Resistance (DCR):
53mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF100L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF100L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF100L?
Image IHSM5832RF100L
Part Number IHSM5832RF100L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.3 A
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 53mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)