Vishay Dale IHSM5832ER392L
Part No.:
IHSM5832ER392L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832ER392L.pdf
Description:
FIXED IND 3.9MH 160MA 20.74 OHM
Inductance:
3.9 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
160 mA
Current - Saturation (Isat):
110mA
DC Resistance (DCR):
20.74Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832ER392L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832ER392L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832ER392L?
Image IHSM5832ER392L
Part Number IHSM5832ER392L
Material - Core Ferrite
Inductance 3.9 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 160 mA
Current - Saturation (Isat) 110mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 20.74Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)