Vishay Dale IHSM5832ER182L
Part No.:
IHSM5832ER182L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832ER182L.pdf
Description:
FIXED IND 1.8MH 250MA 8.66OHM SM
Inductance:
1.8 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
250 mA
Current - Saturation (Isat):
160mA
DC Resistance (DCR):
8.66Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832ER182L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832ER182L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832ER182L?
Image IHSM5832ER182L
Part Number IHSM5832ER182L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.8 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) 160mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.66Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)