Vishay Dale IHSM5832ER150L
Part No.:
IHSM5832ER150L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832ER150L.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 3.5A 78 MOHM SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHSM-5832
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
78mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832ER150L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832ER150L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832ER150L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHSM5832ER150L
Part Number IHSM5832ER150L
Manufacturer Vishay Dale
Series IHSM-5832
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)