Vishay Dale IHSM4825RE6R8K
Part No.:
IHSM4825RE6R8K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825RE6R8K.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.5A 58 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
58mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825RE6R8K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825RE6R8K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825RE6R8K?
Image IHSM4825RE6R8K
Part Number IHSM4825RE6R8K
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 58mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)