Vishay Dale IHSM4825RE270L
Part No.:
IHSM4825RE270L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825RE270L.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 1.6A 179 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
950mA
DC Resistance (DCR):
179mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825RE270L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825RE270L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825RE270L?
Image IHSM4825RE270L
Part Number IHSM4825RE270L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 27 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Current - Saturation (Isat) 950mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 179mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)