Vishay Dale IHSM4825RE1R0K
Part No.:
IHSM4825RE1R0K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825RE1R0K.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 8.6A 13 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
8.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.1A
DC Resistance (DCR):
13mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825RE1R0K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825RE1R0K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825RE1R0K?
Image IHSM4825RE1R0K
Part Number IHSM4825RE1R0K
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 8.6 A
Current - Saturation (Isat) 4.1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 13mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)