Vishay Dale IHSM4825RE180L
Part No.:
IHSM4825RE180L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825RE180L.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 1.9A 119 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
119mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825RE180L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825RE180L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825RE180L?
Image IHSM4825RE180L
Part Number IHSM4825RE180L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 18 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 119mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)